CIGW160808EHR47MLC
型號描述:
470 nH Shielded Wirewound Inductor 3 A 43mOhm Max 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 470NH 3A 43 MOHM SMD
型號:
CIGW160808EHR47MLC
原廠包裝量:
4000
起訂量:80000 倍增量:1
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type
Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
43mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
3A
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Inductance
470 nH
Current Rating (Amps)
3 A