CIGT252010EH2R2MNE
- 型號描述:
2.2 μH Shielded Thin Film Inductor 2.4 A 80mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 2.2UH 2.4A 80MOHM SMD
- 型號:
- CIGT252010EH2R2MNE
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- 1008 (2520 Metric)
- Size / Dimension
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 80mOhm Max
- Current - Saturation (Isat)
- 2.7A
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Supplier Device Package
- 1008 (2520 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance
- 2.2 µH
- Current Rating (Amps)
- 2.4 A