CIGT252010EH2R2MNE
型號描述:
2.2 μH Shielded Thin Film Inductor 2.4 A 80mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 2.2UH 2.4A 80 MOHM SMD
型號:
CIGT252010EH2R2MNE
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type
Thin Film
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
2.7A
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Inductance
2.2 µH
Current Rating (Amps)
2.4 A