CIGT252010EH1R0MNE
型號描述:
1 μH Shielded Thin Film Inductor 4.1 A 30mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 1UH 4.1A 30 MOHM SMD
型號:
CIGT252010EH1R0MNE
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Thin Film
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
5A
Material - Core
Metal Composite
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Inductance
1 µH
Current Rating (Amps)
4.1 A