CIGT252008LM1R0MNE
- 型號描述:
1 μH Shielded Thin Film Inductor 3.1 A 50mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 1UH 3.1A 50 MOHM SMD
- 型號:
- CIGT252008LM1R0MNE
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- 1008 (2520 Metric)
- Size / Dimension
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 50mOhm Max
- Current - Saturation (Isat)
- 3.8A
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Supplier Device Package
- 1008 (2520 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.031" (0.80mm)
- Inductance
- 1 µH
- Current Rating (Amps)
- 3.1 A