CIGT201610LH1R0MNE
- 型號描述:
1 μH Shielded Thin Film Inductor 2.8 A 57mOhm Max 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 1UH 2.8A 57 MOHM SMD
- 型號:
- CIGT201610LH1R0MNE
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- 0806 (2016 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 57mOhm Max
- Current - Saturation (Isat)
- 3.9A
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Supplier Device Package
- 0806 (2016 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance
- 1 µH
- Current Rating (Amps)
- 2.8 A