CIGT201610LH1R0MNE
型號描述:
1 μH Shielded Thin Film Inductor 2.8 A 57mOhm Max 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 1UH 2.8A 57 MOHM SMD
型號:
CIGT201610LH1R0MNE
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Thin Film
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
57mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
3.9A
Material - Core
Metal Composite
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Inductance
1 µH
Current Rating (Amps)
2.8 A