CIGT201608EHR47MNE
- 型號描述:
470 nH Shielded Thin Film Inductor 4.3 A 27mOhm Max 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 470NH 4.3A 27MOHM SMD
- 型號:
- CIGT201608EHR47MNE
- 品牌:
- Samsung Electro-Mechanics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- 0806 (2016 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Thin Film
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 27mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 4.6A
- Material - Core
- Metal Composite
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Supplier Device Package
- 0806 (2016 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.031" (0.80mm)
- Inductance
- 470 nH
- Current Rating (Amps)
- 4.3 A