CIGT201608EHR47MNE
型號描述:
470 nH Shielded Thin Film Inductor 4.3 A 27mOhm Max 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 470NH 4.3A 27 MOHM SMD
型號:
CIGT201608EHR47MNE
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Thin Film
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
27mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
4.6A
Material - Core
Metal Composite
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Inductance
470 nH
Current Rating (Amps)
4.3 A