TS18-5-15-SL-260-SMT-TR
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- 型號:
- TS18-5-15-SL-260-SMT-TR
- 品牌:
- Same Sky (Formerly CUI Devices)
數量:
- Circuit
- SPST-NO
- Switch Function
- Off-Mom
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 12VDC
- Actuator Type
- Standard
- Mounting Type
- Surface Mount
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 1.50mm
- Actuator Length, Right Angle
- Actuator Orientation
- Top Actuated
- Termination Style
- Gull Wing
- Outline
- 5.20mm x 5.20mm
- Illumination
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color
- Illumination Voltage (Nominal)
- Operating Force
- 260gf
- Ingress Protection
- Features
- Operating Temperature
- -30°C ~ 80°C