TBP03R1-350-05BE
- 型號描述:
5 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 90°, Right Angle Through Hole
TERM BLOCK HDR 5POS 3.50MM
- 型號:
- TBP03R1-350-05BE
- 品牌:
- Same Sky (Formerly CUI Devices)
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
- Number of Positions
- 5
- Positions Per Level
- 5
- Number of Levels
- 1
- Pitch
- 0.138" (3.50mm)
- Header Orientation
- 90°, Right Angle
- Plug Wire Entry
- Termination Style
- Solder
- Mounting Type
- Through Hole
- Current - IEC
- 7A
- Voltage - IEC
- 250 V
- Current - UL
- 8 A
- Voltage - UL
- 300 V
- Wire Gauge or Range - AWG
- Wire Gauge or Range - mm²
- Color
- Blue
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C