PT01-D120D-B203
型號描述:
20k Ohm 1 Gang Linear Through Hole Potentiometer 1.0 Turns Carbon 0.05W, 1/20W PC Pins
POT 20K OHM 1/20W CARBON LINEAR
型號:
PT01-D120D-B203
品牌:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
20k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Top Adjustment
Temperature Coefficient
Rotation
285°
Resistive Material
Carbon
Termination Style
PC Pins
Actuator Type
Flatted
Actuator Length
0.787" (20.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)