PJ-036AH-SMT-TR
- 型號描述:
Power Barrel Connector Jack 2.10mm ID (0.083"), 5.50mm OD (0.217") Surface Mount, Right Angle
CONN PWR JACK 2X5.5MM SOLDER
- 型號:
- PJ-036AH-SMT-TR
- 品牌:
- Same Sky (Formerly CUI Devices)
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Voltage - Rated
- 24VDC
- Connector Type
- Jack
- Gender
- Male
- Mounting Type
- Surface Mount, Right Angle
- Shielding
- Unshielded
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Number of Positions/Contacts
- 2 Conductors, 3 Contacts
- Internal Switch(s)
- Single Switch, Normally Closed
- Termination
- Solder
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Mounting Feature
- Insulation Color
- Actual Diameter
- 0.079" (2.00mm ID), 0.248" (6.30mm OD)
- Mating Length/Depth
- 0.360" (9.15mm)
- Industry Recognized Mating Diameter
- 2.10mm ID (0.083"), 5.50mm OD (0.217")
- Current Rating (Amps)
- 5 A