CPT-1495CI-300
型號描述:
Buzzers Transducer, Externally Driven Piezo 10 V 12mA 4.25kHz 84dB @ 10V, 10cm Through Hole PC Pins
BUZZER PIEZO 10V 14.00MM TH
型號:
CPT-1495CI-300
品牌:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.551" Dia (14.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Frequency
4.25kHz
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Sound Pressure Level (SPL)
84dB @ 10V, 10cm
Duration
Current - Supply
12mA
Input Type
Peak-Peak Signal
Operating Mode
Single Tone
Voltage Range
30V (Max)
Technology
Piezo
Termination
PC Pins
Approval Agency
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Ratings
Port Location
Top
Driver Circuitry
Transducer, Externally Driven
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
10 V