首頁 > Same Sky代理商 > CMS-28588N-L152B
影像僅供參考,以產品規格為準
CMS-28588N-L152B
型號描述:
揚聲器及變頻器 speaker, 28 mm round, 5.5 mm deep, Nd-Fe-B, 2 W, 8 ?, 550 Hz, 152 mm leads w/ Conn
型號:
CMS-28588N-L152B
品牌:
Same Sky
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Magnetic
Type
General Purpose
Frequency Range
440 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant
550Hz
Impedance
8 Ohms
Efficiency - dBA
99.00
Efficiency - Testing
1W/100mm
Efficiency - Type
Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated
2 W
Power - Max
2.5 W
Port Location
Top
Shape
Round
Material - Cone
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet
Nd-Fe-B
Ingress Protection
Ratings
Termination
Wire Leads with Connector
Size / Dimension
1.102" Dia (28.00mm)
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)