首頁 > Same Sky代理商 > CMS-151125-078L100A
影像僅供參考,以產品規格為準
CMS-151125-078L100A
型號描述:
8 Ohms General Purpose Speaker 700 mW 100 Hz ~ 20 kHz Top Rectangular
型號:
CMS-151125-078L100A
品牌:
Same Sky
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:38 倍增量:1
Technology
Magnetic
Type
General Purpose
Frequency Range
100 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant
700Hz
Impedance
8 Ohms
Efficiency - dBA
91.00
Efficiency - Testing
700mW/100mm
Efficiency - Type
Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated
700 mW
Power - Max
1 W
Port Location
Top
Shape
Rectangular
Material - Cone
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet
Nd-Fe-B
Ingress Protection
Ratings
Termination
Wire Leads with Connector
Size / Dimension
0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)