CMM-2718AT-42108-TR
- 型號描述:
100 Hz ~ 10 kHz Analog Microphone MEMS (Silicon) 1.6 V ~ 3.6 V Omnidirectional (-43dB ±1dB @ 94dB SPL) Solder Pads
MIC MEMS ANALOG OMNI -43DB
- 型號:
- CMM-2718AT-42108-TR
- 品牌:
- Same Sky (Formerly CUI Devices)
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Output Type
- Analog
- Size / Dimension
- 0.108" L x 0.073" W (2.75mm x 1.85mm)
- Sensitivity
- -43dB ±1dB @ 94dB SPL
- Shape
- Rectangular
- Type
- MEMS (Silicon)
- S/N Ratio
- 60dB
- Termination
- Solder Pads
- Direction
- Omnidirectional
- Ratings
- Port Location
- Top
- Height (Max)
- 0.037" (0.95mm)
- Voltage - Rated
- 2 V
- Current - Supply
- 80 µA
- Voltage Range
- 1.6 V ~ 3.6 V
- Frequency Range
- 100 Hz ~ 10 kHz