CMC-4015-25L100
- 型號描述:
100 Hz ~ 20 kHz Analog Microphone Electret Condenser 3 V ~ 10 V Omnidirectional (-25dB ±3dB @ 94dB SPL) Wire Leads
MIC COND ANLG OMNI -25DB 0.157"D
- 型號:
- CMC-4015-25L100
- 品牌:
- Same Sky (Formerly CUI Devices)
數量:
- Packaging
- Box
- Output Type
- Analog
- Size / Dimension
- 0.157" Dia (4.00mm)
- Sensitivity
- -25dB ±3dB @ 94dB SPL
- Shape
- Circular
- Type
- Electret Condenser
- S/N Ratio
- 62dB
- Termination
- Wire Leads
- Direction
- Omnidirectional
- Ratings
- Port Location
- Top
- Height (Max)
- 0.067" (1.70mm)
- Voltage - Rated
- 3 V
- Impedance
- 2.2 kOhms
- Current - Supply
- 500 µA
- Voltage Range
- 3 V ~ 10 V
- Frequency Range
- 100 Hz ~ 20 kHz