CDM-20008
- 型號描述:
8 Ohms General Purpose Speaker 300 mW 448 Hz ~ 7 kHz Top Round
SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 92DB
- 型號:
- CDM-20008
- 品牌:
- Same Sky (Formerly CUI Devices)
數量:
- Packaging
- Tray
- Size / Dimension
- 0.787" Dia (20.00mm)
- Shape
- Round
- Type
- General Purpose
- Technology
- Magnetic
- Material - Cone
- Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
- Material - Magnet
- Nd-Fe-B
- Termination
- Solder Pads
- Ingress Protection
- Frequency - Self Resonant
- 560Hz
- Ratings
- Port Location
- Top
- Height - Seated (Max)
- 0.122" (3.10mm)
- Impedance
- 8 Ohms
- Power - Max
- 500 mW
- Power - Rated
- 300 mW
- Frequency Range
- 448 Hz ~ 7 kHz
- Efficiency - dBA
- Efficiency - Testing
- 300mW/100mm