VE-220M1CTR-0405S
- 型號描述:
22 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
- 型號:
- VE-220M1CTR-0405S
- 品牌:
- SURGE
數量:
- Capacitance
- 22 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16 V
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 30 mA @ 120 Hz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.157" Dia (4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.217" (5.50mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)