VE-102M1VTR-1616S
- 型號描述:
1000 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD
- 型號:
- VE-102M1VTR-1616S
- 品牌:
- SURGE
數量:
- Capacitance
- 1000 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 35 V
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.1 A @ 120 Hz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.669" (17.00mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)