VND7E050AJTR
型號描述:
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 9A PowerSSO-16
IC PWR DRVR N-CHAN 1:1 PWRSSO16
型號:
VND7E050AJTR
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Switch Type
General Purpose
Number of Outputs
2
Ratio - Input:Output
1:1
Output Configuration
High Side
Output Type
N-Channel
Interface
Voltage - Load
4V ~ 28V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
Current - Output (Max)
9A
Rds On (Typ)
50mOhm
Input Type
Non-Inverting
Features
Auto Restart, Status Flag
Fault Protection
Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q100
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
PowerSSO-16
Package / Case
16-PowerLFSOP (0.154", 3.90mm Width)