首頁 > STMicroelectronics代理商 > VND5T100AJTR-E
影像僅供參考,以產品規格為準
VND5T100AJTR-E
型號描述:
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 16A PowerSSO-12
IC PWR DRVR N-CHAN 1:1 PWRSSO12
型號:
VND5T100AJTR-E
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Switch Type
General Purpose
Number of Outputs
2
Ratio - Input:Output
1:1
Output Configuration
High Side
Output Type
N-Channel
Interface
On/Off
Voltage - Load
8V ~ 36V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
Not Required
Current - Output (Max)
16A
Rds On (Typ)
100mOhm
Input Type
Non-Inverting
Features
Fault Protection
Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
PowerSSO-12
Package / Case
12-LSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad