VN7140ASTR
型號描述:
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 8A 8-SOIC
閘極驅動器 Single-channel HSD with analog current sense
型號:
VN7140ASTR
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Switch Type
General Purpose
Number of Outputs
1
Ratio - Input:Output
1:1
Output Configuration
High Side
Output Type
N-Channel
Interface
On/Off
Voltage - Load
4V ~ 28V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
Not Required
Current - Output (Max)
8A
Rds On (Typ)
140mOhm
Input Type
Non-Inverting
Features
Auto Restart, Status Flag
Fault Protection
Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)