STTH20003TV1
- 型號描述:
Diode Array 2 Independent 300 V 100A Chassis Mount ISOTOP
DIODE MODULE GP 300V 100A ISOTOP
- 型號:
- STTH20003TV1
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- ISOTOP
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 90 ns
- Technology
- Standard
- Diode Configuration
- 2 Independent
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 100A
- Supplier Device Package
- ISOTOP®
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 300 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.2 V @ 100 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 200 µA @ 300 V