STTH1R02ZFY
型號描述:
Diode 200 V 1A Surface Mount SOD-123F
DIODE STANDARD 200V 1A SOD123F
型號:
STTH1R02ZFY
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 1 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
32 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q101
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOD-123F
Supplier Device Package
SOD-123F
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 175°C