STTH1R02QRL
型號描述:
Diode 200 V 1.5A Through Hole DO-15
DIODE STANDARD 200V 1.5A DO15
型號:
STTH1R02QRL
原廠包裝量:
6000
起訂量:6000 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Current - Average Rectified (Io)
1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 1.5 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
30 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Supplier Device Package
DO-15
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)