STS7NF60L
型號描述:
N-Channel 60 V 7.5A (Tc) 2.5W (Tc) Surface Mount 8-SOIC
MOSFET N-Ch 60 V 0.017 Ohm 7.5 A STripFET II
型號:
STS7NF60L
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
7.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
19.5mOhm @ 3.5A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
2.5W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
1V @ 250µA
Supplier Device Package
8-SOIC
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
5V, 10V
Vgs (Max)
±16V
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
34 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1700 pF @ 25 V