STS1DNC45
型號描述:
Mosfet Array 450V 400mA 1.6W Surface Mount 8-SOIC
MOSFET N-Ch 450 Volt 0.4 A
型號:
STS1DNC45
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature
150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max
1.6W
Drain to Source Voltage (Vdss)
450V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
400mA
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
160pF @ 25V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.5Ohm @ 500mA, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
10nC @ 10V
FET Feature
Vgs(th) (Max) @ Id
3.7V @ 250µA