STPS8H100FP
型號描述:
Diode 100 V 8A Through Hole TO-220FPAC
DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO220FPAC
型號:
STPS8H100FP
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type
Through Hole
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
Current - Average Rectified (Io)
8A
Supplier Device Package
TO-220FPAC
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
710 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
4.5 µA @ 100 V