STPS61H100CW
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 30A Through Hole TO-247-3
DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO247-3
- 型號:
- STPS61H100CW
數量:
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 100 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 30A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 790 mV @ 30 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 16 µA @ 100 V
- Operating Temperature - Junction
- 175°C (Max)