STPS41L45CG-TR
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 45 V 20A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
DIODE ARRAY SCHOTT 45V 20A D2PAK
- 型號:
- STPS41L45CG-TR
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 20A
- Supplier Device Package
- D2PAK
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 45 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 530 mV @ 20 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1.2 mA @ 45 V