STPS3L60UF
型號描述:
Diode 60 V 3A Surface Mount SMBflat
型號:
STPS3L60UF
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-221AA, SMB Flat Leads
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Average Rectified (Io)
3A
Supplier Device Package
SMBflat
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
620 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
150 µA @ 60 V