STPS3L60U
型號描述:
Diode 60 V 3A Surface Mount SMB
肖特基二極體及整流器 3.0 Amp 60 Volt
型號:
STPS3L60U
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AA, SMB
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Average Rectified (Io)
3A
Supplier Device Package
SMB
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
620 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
150 µA @ 60 V