STPS3H100UFY
型號描述:
Diode 100 V 3A Surface Mount SMBflat
肖特基二極體及整流器 Automotive 100 V, 3A Schottky Rectifier
型號:
STPS3H100UFY
原廠包裝量:
5000
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io)
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
940 mV @ 6 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q101
Package / Case
DO-221AA, SMB Flat Leads
Supplier Device Package
SMBflat
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 175°C