STPS3H100UF
型號描述:
Diode 100 V 3A Surface Mount SMBflat
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SMBFLAT
型號:
STPS3H100UF
原廠包裝量:
1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io)
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
840 mV @ 3 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 100 V
Package / Case
DO-221AA, SMB Flat Leads
Supplier Device Package
SMBflat
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)