STPS3150U
型號描述:
Diode 150 V 3A Surface Mount SMB
DIODE SCHOTTKY 150V 3A SMB
型號:
STPS3150U
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AA, SMB
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
Current - Average Rectified (Io)
3A
Supplier Device Package
SMB
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
820 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 150 V