STPS30150CW
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 150 V 15A Through Hole TO-247-3
DIODE ARR SCHOT 150V 15A TO247-3
- 型號:
- STPS30150CW
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- TO-247-3
- Mounting Type
- Through Hole
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 15A
- Supplier Device Package
- TO-247-3
- Operating Temperature - Junction
- 175°C (Max)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 150 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 920 mV @ 15 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 6.5 µA @ 150 V