STPS2L40UF
- 型號描述:
Diode 40 V 2A Surface Mount SMBflat
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SMBFLAT
- 型號:
- STPS2L40UF
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 2A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 430 mV @ 2 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 220 µA @ 40 V
- Capacitance @ Vr, F
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- DO-221AA, SMB Flat Leads
- Supplier Device Package
- SMBflat
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)