STPS20SM100SG-TR
- 型號描述:
Diode 100 V 20A Surface Mount D2PAK
DIODE SCHOTTKY 100V 20A D2PAK
- 型號:
- STPS20SM100SG-TR
- 品牌:
- STMicroelectronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Average Rectified (Io)
- 20A
- Supplier Device Package
- D2PAK
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 100 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900 mV @ 20 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 30 µA @ 100 V