STPS20L15D
- 型號描述:
Diode 15 V 20A Through Hole TO-220AC
肖特基二極體及整流器 20 Amp 15 Volt
- 型號:
- STPS20L15D
- 品牌:
- STMicroelectronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 15 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 20A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 410 mV @ 19 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 6 mA @ 15 V
- Capacitance @ Vr, F
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- TO-220-2
- Supplier Device Package
- TO-220AC
- Operating Temperature - Junction
- 125°C (Max)