STPS1L60ZF
- 型號描述:
Diode 60 V 1A Surface Mount SOD-123F
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SOD123F
- 型號:
- STPS1L60ZF
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SOD-123F
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Supplier Device Package
- SOD-123F
- Operating Temperature - Junction
- -40°C ~ 175°C
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 60 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 750 mV @ 2 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50 µA @ 60 V