STPS1150AY
型號描述:
Diode 150 V 1A Surface Mount SMA
DIODE SCHOTTKY 150V 1A SMA
型號:
STPS1150AY
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
Current - Average Rectified (Io)
1A
Supplier Device Package
SMA
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)
Grade
Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
820 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 150 V