STP75NF20
型號描述:
N-Channel 200 V 75A (Tc) 190W (Tc) Through Hole TO-220
MOSFET Low charge STripFET
型號:
STP75NF20
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
34mOhm @ 37A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
190W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Supplier Device Package
TO-220
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
84 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3260 pF @ 25 V