STP4NK80Z
型號描述:
N-Channel 800 V 3A (Tc) 80W (Tc) Through Hole TO-220
MOSFET N-Ch 800 Volt 3.0 A Zener SuperMESH
型號:
STP4NK80Z
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
800 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
3A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.5Ohm @ 1.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 50µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
22.5 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±30V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
575 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
80W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)