STLQ015M33R
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SOT-23-5
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
- 型號:
- STLQ015M33R
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SC-74A, SOT-753
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Current - Output
- 150mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration
- Positive
- Current - Quiescent (Iq)
- 1.7 µA
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Number of Regulators
- Supplier Device Package
- SOT-23-5
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.3V
- Control Features
- Enable
- PSRR
- 40dB ~ 15dB (1kHz ~ 100kHz)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.3V @ 150mA