STLQ015M33R
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SOT-23-5
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
型號:
STLQ015M33R
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
150mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration
Positive
Current - Quiescent (Iq)
1.7 µA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Number of Regulators
1
Supplier Device Package
SOT-23-5
Voltage - Output (Max)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Control Features
Enable
PSRR
40dB ~ 15dB (1kHz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.3V @ 150mA