STL45N10F7AG
型號描述:
N-Channel 100 V 18A (Tc) 72W (Tc) Surface Mount PowerFlat? (5x6)
MOSFET N-CH 100V 18A POWERFLAT
型號:
STL45N10F7AG
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
18A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
24mOhm @ 9A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
19.5 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1450 pF @ 50 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
72W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)