STGWA30M65DF2AG
- 型號描述:
IGBT Trench Field Stop 650 V 87 A 441 W Through Hole TO-247 Long Leads
IGBT TRENCH FS 650V 87A TO247
- 型號:
- STGWA30M65DF2AG
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- TO-247-3
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Input Type
- Standard
- Reverse Recovery Time (trr)
- 151 ns
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
- 2V @ 15V, 30A
- Supplier Device Package
- TO-247 Long Leads
- IGBT Type
- Trench Field Stop
- Td (on/off) @ 25°C
- 21.6ns/138ns
- Switching Energy
- 756µJ (on), 1.057mJ (off)
- Test Condition
- 400V, 30A, 10Ohm, 15V
- Gate Charge
- 81.6 nC
- Grade
- Automotive
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 87 A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 650 V
- Current - Collector Pulsed (Icm)
- 120 A
- Power - Max
- 441 W