STGP19NC60S
- 型號描述:
IGBT 600 V 40 A 130 W Through Hole TO-220
IGBT 600V 40A TO-220
- 型號:
- STGP19NC60S
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- IGBT Type
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 600 V
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 40 A
- Current - Collector Pulsed (Icm)
- 80 A
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
- 1.9V @ 15V, 12A
- Power - Max
- 130 W
- Switching Energy
- 135µJ (on), 815µJ (off)
- Input Type
- Standard
- Gate Charge
- 54.5 nC
- Td (on/off) @ 25°C
- 17.5ns/175ns
- Test Condition
- 480V, 12A, 10Ohm, 15V